Mały port w niewielkiej wsi - Chałupy

Chałupy były kiedyś wioską rybacką. Co za tym idzie, mieszkańcy byli w posiadaniu kutrów, które gdzieś musiały cumować. W chałupach powstał mały port, a właściwie przystań jachtowa, położona nad Zatoką Pucką we wschodniej części miejscowości.

Jachty w Chałupach nie cumują tylko w przystani. Kawałek dalej znajduje się piękna plaża, przy której zainstalowane zostały drewniane mosty i to właśnie przy nich "parkuje" duża część jednostek. Co jeszcze oprócz kutrów i jachtów znajduje się w porcie? Są to między innymi: wędzarnia kaszubska, bar oraz taras restauracyjny, pod którym płynie woda. Znajduje się tam również sporych rozmiarów wrak XIX-wiecznego żaglowca. Przystań w Chałupach organizuje wyprawy rybackie, wycieczki poznawcze, można również zobaczyć wyspę znajdującą się na Zatoce Puckiej. W okolicy mieści się Pałac Jana III Sobieskiego. Jest to świetne miejsce nie tylko na opalanie i odpoczynek. Można spróbować swoich sił w sportach wodnych takich jak kitesurfing lub wybrać się na wyprawę łódką po Zatoce Puckiej albo wypożyczyć rowery i przejechać się po Mierzei Helskiej, podziwiając piękne widoki i otaczające nas z dwóch stron morze.

Chałupy oferują noclegi w różnych formach. Można na przykład wypożyczyć przyczepy kempingowe lub w pełni wyposażone domki holenderskie. Kilka kilometrów od Chałup, we Władysławowie, mamy możliwość wynajęcia domków apartamentowych z całym wyposażeniem, skąd morze mamy praktycznie na wyciągnięcie ręki. Tutaj ogromnym plusem jest to, że domki dostępne są do wynajęcia przez cały rok - latem są klimatyzowane, a zimą skorzystać możemy z piecyka.