Dziecięce wspominki na wakacjach w Darłówku

Polskie Morze Bałtyckie jest najczęściej wybieranym miejscem na wakacje przez rodziny z dziećmi. Znajduje się tu mnóstwo nadmorskich miejscowości, które zachęcają turystów do spędzania wakacji właśnie w tym miejscu. Noclegi są szczególnie popularne wśród młodych rodziców. Darłówko bowiem słynie z przepięknej plaży, jest tu cisza i spokój, ale także kilka atrakcyjnych miejsc dla dzieci.

Oczywiście, największą dziecięcą rozrywką jest plaża, piasek, woda i kilka dodatkowych elementów w postaci łopatki, wiaderka i grabek. Maluchy na pewno będą zachwycone spędzeniem czasu na tak pięknej riwierze, wśród morskich fal. Bardzo łatwo jest w takim otoczeniu pobudzić dziecięcą wyobraźnię, podrzucając pomysł zabawy w piratów, czy postaci z innych morskich opowieści. Niedaleko znajduje się Park Rozrywki i Edukacji Leonardia, to świetna alternatywa na spędzenie jednego dnia. To ogromne pole, na którym znajdują się liczne gry i zabawy, jest tu dużo miejsca, toteż można zaplanować piknik, trzeba się tylko do niego odpowiednio przygotować.

Koniecznie trzeba zabrać dzieci do niewielkiej wsi Sławutowo, gdzie otrzymają lekcję historii. To tutaj powstała rekonstrukcja średniowiecznej osady, można poznać dawne życie Słowian, ich domy, na chwilę przenieść się w czasie dla zabawy to naprawdę atrakcyjna przygoda dla dzieci. Kolejną lekcję mali turyści mogą odbyć w Krzemienicy, tym razem pod kątem przyrody. Znajduję się tu Pasieka Wędrowna Barć, dowiemy się wszystkich ciekawostek o pszczołach, co jedzą, ile kilometrów dziennie pokonują. Wokół pasieki można swobodnie spacerować, a w sklepie zakupić prawdziwy miód czy inne wyroby pszczelarskie. Podobną lekcję możemy odbyć w Mini ZOO Wicie, tutaj jednak spotkamy większe zwierzaki takie jak ozdobne ptaki, strusie, kozy czy koty. Wielką przyjemnością będzie możliwość karmienia zwierzątek specjalną karmą, którą można nabyć w kasie.

Samo Darłówko to także wyjątkowe miejsce na szaleństwo, możemy się wybrać w rejs statkiem wycieczkowym na duńską Wyspę Bornholm, czy udać się Parku Wodnego Jan, gdzie czekają fantastyczne baseny ze zjeżdżalniami.

Baza noclegowa w Darłówku to świetny wybór dla rodzin, niezapomniane wakacje dla dzieci i ich rodziców. Cisza i spokój pozwalają na upragniony odpoczynek, a liczne niespodzianki zachwycają i zajmują nasze pociechy, broniąc je przed nudą. Miasto nastawione jest na przyjęcie małych gości, toteż, hotele i pensjonaty posiadają wiele udogodnień dla familii.