Rozrywkowa strona morza - Darłówko

Turyści wybierający Morze Bałtyckie na miejsce wakacji, na pewno wezmą pod uwagę Darłowo, to miasto położone nad akwenem, ale też przy ujściu Wieprza. Tutejsze noclegi na pewno zadowolą nawet najbardziej wymagających wczasowiczów. Znajdziemy tu wiele pięknych pensjonatów, hoteli czy domków letniskowych.

Darłówko to dzielnica miasta Darłowo, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji. Tutaj znajduje się przepiękna plaża, wschodnia i zachodnia, przedzielone rzeką Wieprza, obie zachwycają swym pięknem. Tutaj mamy dostęp do wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki czemu wakacyjny czas możemy spędzić aktywnie. Warto udać się na spacer do miasta, a tam odwiedzić ratusz i Rynek, na którym znajduje się Pomnik Rybaka, przedstawiający cztery sceny z życia miasta. Koniecznie należy odwiedzić średniowieczny zamek, w którym jest Muzeum Książąt Pomorskich, taka mała lekcja historii sprawi, że metropolia będzie nam bliższa.

Kolejnym punktem, z którego słynie Darłowo jest oczywiście Port Rybacki, tam podczas spaceru po deptaku możemy podziwiać wielkie statki, a także wybrać się w rejs jednym z nich. Wojaże po Morzu Bałtyckim to ogromna atrakcja turystyczna, jeśli jesteśmy ciekawi świata to możemy wybrać dłuższą opcję i popłynąć, aż na duńską Wyspę Bornholm. Na rzece Wieprzy jest okazja, by podziwiać nietypowy rozsuwany most, a z Latarni Morskiej, która zachowała się w porcie, mamy przed sobą przepiękne widoki na horyzont oraz na panoramę miasta.

W deszczowe dni, a niestety takie zdarzają się na wakacjach możemy wybrać się do Parku Wodnego Jan, tam w podobnych okolicznościach jak nad morzem, możemy skorzystać z uroków wody i wszelkich zabaw, które tam na nas czekają. Towarzyszyć temu będzie kompleks basenów ze zjeżdżalniami, a w jednym z nich znajduje się morska woda. W okolicach Darłowa znajdziemy także mnóstwo rozrywek dziecięcych, takich jak Park Rozrywki Leonardia, czy Mini ZOO w Wici. Koniecznie dzieciakom trzeba pokazać średniowieczną wioskę w niewielkiej wsi Sławutno, gdzie mogą przenieść się w czasie i poznać dawne życie Słowian.

Noclegi dla turystów w Darłowie dają wiele możliwości na ciekawe wakacje. Miasto chcąc zachęcić nas do spędzania czasu właśnie tutaj oferuje mnóstwo fantastycznych udogodnień. A dla wszystkich tych, którzy chcą wyrwać się do mniejszych osady, okolice zapewniają kilka bardzo interesujących propozycji.