Czym są blachy trudnościeralne

Z racji tego, że mój mąż miał drobną kontuzję – złamał nogę na nartach postanowiłam skorzystać z okazji i zrobić porządek w garażu. Z jednej strony – niespodzianka dla męża, z drugiej w końcu będę mogła powyrzucać tonę jego gratów. Kochane, same najlepiej wiecie, jak wyglądają garaże. Także miałam weekend pełen odpoczynku i przyjemności. Przejdźmy do rzeczy. W naszym garażu było wszystko co możecie sobie wyobrazić, meble, stare rzeczy naszych dzieci, wszystkie pamiątki. Tyle tego, że sklep wielobranżowy można by otworzyć. Oczywistym było, że tego nie wyrzucę, więc trzeba by wziąć się za porządki i segregację. Znalazłam mnóstwo jakiś rurek i blach mojego męża więc podjęłam decyzję o samodzielnym wykonaniu regału magazynowego. Przyznam szczerze że chciałam trochę zaoszczędzić, same pewnie wiecie – jeden tego typu regał w sklepie ze sprzętem budowlanym to cena około 160 złotych. Ja potrzebowałam co najmniej 6 takich regałów. Widać na goły rzut oka, że uzbierałaby się całkiem spora kwota. A przecież wszelkie materiały miałam pod ręką. Postanowiłam przystąpić do działania i rozpoczęłam od nawiercania blachy. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy stępiłam na niej ulubione wiertła męża. Pomyślałam sobie – z czego zrobiona jest ta blacha, że taka twarda, no twardsza niż diament myślę! Znalazłam jej oznaczenie i postanowiłam zgłębić temat w internecie.

Blachy HARDOX

Stal trudnościeralna cieszy się dużym uznaniem wśród klientów, zwłaszcza w ostatnich latach. Zastanawiacie się dlaczego? Otóż cechują się one znakomitą wytrzymałością i świetną twardością materiału. Dzięki tym właściwościom zapewniają one wysoką wydajność. To z kolei umożliwia ich zdecydowanie dłuższy czas eksploatacji. Ma to spore znaczenie na rynku, w naprawdę wielu branżach, gdyż cechuje je również duża odporność na ścieranie. Blachy trudnościeralne mają także różne stopnie twardości, także można je dostosować do swoich potrzeb. Należy również je w sposób specjalny obrabiać.

Rodzaje blach trunościeralnych

Blacha trudnościeralna HARDOX wykonane jest z wielu gatunków stali o przeróżnych stopniach twardości, które oznaczane są w liczbach. Przykładowo rozpoczynamy od stali HARDOX 400, a kończymy na HARDOX 600. Warto tu wiedzieć, że im wyższa liczba, tym naturalnie wyższy stopień twardości blachy trudnościeralnej. Wyróżnione zostały także dwa specjalne gatunki –  HARDOX HITEMP –  do pracy przy wysokich temperaturach oraz druga, HARDOX EXTREME – do specjalnych zadań.

Zastosowanie blach HARDOX

Blachy trudnościeralne HARDOX ponieważ mają znakomite cechy wytrzymałościowe to fantastycznie sprawdzają się jako materiał na kulochwyty strzelnicze. Z blach trudnościeralnych HARDOX w branży obronnej wykonywane są również broń biała i tarcze strzelnicze oraz noże do recyklingu. Z blach HARDOX wykonuje się także części maszyn budowlanych – w tym części do kruszarki, części do mieszalników betonu, lemiesze, sita gięte, sita płaskie oraz do części do kruszarek. Śruby i nakrętki stworzone ze stali trudnościeralnej wykazują wybitną twardość i wytrzymałość na ścieranie.