Czym są lemiesze?

Coraz więcej niecodziennych sytuacji mnie ostatnio spotyka kochani. W sumie dobrze – mam o czym do Was pisać. Kolejna przydarzyła mi się w minione święta, czyli całkiem niedawno. Jak już pewnie gdzieś wspomniałam moi rodzice mają gospodarstwo rolne pod Warszawą, w którym się wychowałam. Krowy, świnki, pola, uprawy i te sprawy. W związku z tym, że gospodarstwo jest naprawdę duże i rozległe, moi rodzice kilka lat temu musieli zainwestować w bardzo kosztowne maszyny rolnicze i budowlane. Niestety nie są to tanie sprawy – wręcz przeciwnie. Jako, że nie był to okres kiedy wiodło im się jakoś wybitnie dobrze, długo szukali jak najkorzystniejszej oferty. W końcu zdecydowali się na zakup sprzętów używanych od jednego z naszych sąsiadów. Maszyny rolnicze były w dobrym stanie, jednak wiele z ich części już zdecydowanie wyeksploatowana i wymagająca wymiany w niedługim czasie. No i taki czas właśnie nadszedł. W jednej  maszyn padły im lemiesze do łyżki – całkowicie pękły. I to wyobraźcie sobie akurat w wigilię. Więc co cała rodzina robiła przez święta? Szukała w internecie lemieszy!

Zakup lemieszy

Zakup takiego lemiesza nie jest prostą sprawą wbrew pozorom. Po pierwsze inwestując w lemiesze do koparek, lemiesze do ładowarek, czy lemiesze do mieszarek – trzeba się na tym znać. No a nie oszukujmy się – ani ja, ani mój mąż, ani nawet moi rodzice – nie jesteśmy biegli w takich tematach. Producentów w internecie ogłasza się wielu, także nie samo znalezienie sprawia trudność, a wybranie najlepszej oferty. Jako, że nasze maszyny rolnicze muszą jeszcze swoje lata odpracować, postanowiliśmy zdecydować się na lemiesze najwyższej jakości. Poczytaliśmy trochę opinii w internecie i bezdyskusyjnie wszyscy polecali lemiesze ze stali trudnościeralnej. Łatwo dotarliśmy do producenta, który właśnie z takich trudnościeralnych blach wykonuje lemiesze.

Lemiesze ze stali trudnościeralnej HARDOX

Dlaczego właśnie ta stal trudnościeralna HARDOX tak nas przekonała? Otóż według opinii oraz opisu producenta ma ona znakomitą wytrzymałość mechaniczną. Jest to równoznaczne z tym, że mimo trudnych warunków eksploatacji lemiesz da sobie radę i nieprędko ulegnie zniszczeniu. Ta myśl była bardzo pokrzepiająca. Co więcej, lemiesze wykonane z blach trudnościeralnych HARDOX wykazują zwiększoną żywotność, w porównaniu do tych ze zwykłej stali trudnościeralnej. Przekłada się to rzecz jasna na ich większą efektywność. Wielkim plusem była także znakomita udarność tego materiału. No więc klamka zapadła. Złożyliśmy zamówienie na lemiesze i z niecierpliwością czekamy co tu do nas przyjdzie.

Nie wiem kochani, czy komukolwiek ten artykuł coś dał, jednak mam nadzieję, że tak ja ja lubicie dowiadywać się nowych rzeczy i może kiedyś przyjdzie okazja, żeby się tą wiedzą pochwalić. Kto wie?