Dieta pudełkowa Sztum

Dieta pudełkowa Sztum inaczej nazywana jest pudełkowym jedzeniem. W zależności od firmy cateringowej zapewniana jest ona w różnych formach – odchudzająca, wysokobiałkowa, bez glutenu, wegetariańska oraz w różnorodnych wariantach kalorycznych – od 1000 kcal do niekiedy 3500 kcal. Zdecydowanie się na dietę pudełkową, a tym samym jedzenie w zgodzie ze swoimi celami, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów albo wprost przeciwnie – na ich zwiększenie, ale także na wyeliminowanie dużej ilości nietolerancji pokarmowych z własnej diety, a to z kolei objawia się lepszym zdrowiem i samopoczuciem.


Zachodzicie w głowę pewnie ile może wynosić nas tego rodzaju przyjemność pochodząca z diety pudełkowej i czy w ogóle mamy wystarczająco funduszy na ofertę cateringu dietetycznego. Napiszę bezpośrednio – nie jest to mały koszt. Z reguły firmy dietetyczne we własnych cennikach korzystają z kosztorysu na jeden dzień, które w kolejnym kroku dopiero jest przekalkulowywane na ceny tygodniowe, miesięczne itp. Cena pojedynczego zestawu na jeden dzień zależy od zarówno rodzaju diety, jak i od jej liczby kalorii. Często cena korzystania z diety pudełkowej plasuje się się w granicach 50 – 70 złotych za dobę.


Dieta pudełkowa posiada wiele zalet. Pierwszą, ze względu na którą na catering dietetyczny decyduje się większość społeczeństwa, to wygodna forma żywienia. Dzięki pudełkom z jedzeniem jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas spędzany na przygotowywaniu potraw i wykorzystać go na inne aktywności. Co więcej oszczędzamy także czas i pieniądze, które przeznaczalibyśmy na zakupy w sklepach spożywczych. Nastepną zaletą jest to, że dieta, którą spożywamy jest dobrana personalnie do naszych potrzeb, tym samym działa korzystnie na nasz organizm, nasze zdrowie oraz samopoczucie. Dieta pudełkowa bowiem jest urozmaicona i zaopatrzona w różnorodne smaki, na które zapewne byśmy się nie zdecydowali przygotowując dania samodzielnie.


Czy dieta pudełkowa posiada wady? Oczywiście – jak wszystkie formy żywienia. Podstawową wadą cateringu dietetycznego jest jego dosyć wysoka cena. Niemniej jednak powinno się policzyć – ile w ciągu miesiąca przeznaczamy funduszy na przygotowywanie dań w domu lub jedzenie w knajpach. Często różnice w wydatkach są nieznaczne. Warto również mieć na uwadze, że w potrawach diety pudełkowej mogą zostać użyte produkty spożywcze i gotowe już posiłki, które nie przypadną nam do gustu. Oczywiście decydując się na catering dietetyczny Sztum większość firm uwzględnia, że nie spożywamy części składników odżywczych – zwykle ze względu na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Jeżeli jednak takich produktów jest dużo może okazać się to problematyczne. Nie ma niestety możliwości wymiany dań na inne.


Na co należy zwrócić uwagę decydując się na firmę cateringową? W obecnych czasach na rynku jest dużo firm oferujących rozmaite wersje diet pudełkowych. Wiele z nich wykonuje swoje usługi dietetyczne z pełną starannością i odpowiednim podejściem, zapewniając produkty najlepszej jakości. Jak znaleźć właśnie tego rodzaju firmy pośród wszystkich? Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na to kto przygotowuje te diety. Zdecydowanie bardziej wiarygodne są firmy, w których plan żywienia sporządzany jest przez specjalistę dietetyka. Powinno się także zapoznać się z ocenami klientów na temat danej firmy w internecie – ludzie niezwykle często opisują i poddają ocenie usługi firm cateringowych co może ułatwić ułatwiając nam podjęcie decyzji. Wiele firm cateringowych oferuje także dzień testowy – wybierzmy na niego i spróbujmy czy posiłki danej firmy nam po prostu odpowiadają, produkty są świeże, a dostawy słowne.