Fala uderzeniowa

Słyszeliście kochani, że podobno ruch to zdrowie? Ostatnio, mam inne zdanie na ten temat. Jakiś czas temu udało mi się zaplanować trochę czasu wolnego dla siebie i postanowiłam zatroszczyć się o swoje ciało. Dawniej, jeszcze w latach szkolnych, byłam w drużynie biegów przełajowych i bardzo to lubiłam. W ostatnich latach trochę się zaniedbałam ze względu na obowiązki – praca, rodzina, sami wiecie jak to jest. Dużo czytałam też o zabiegach rehabilitacyjnych, takich jak fala uderzeniowa. Tak więc postanowiłam wrócić do formy, dbania o siebie i zaczęłam od biegania. Kilka lat temu w naszej miejscowości otworzyli kilka ścieżek spacerowo-rowerowych, tym samym miałam przeznaczone do tego idealne miejsce. No i jak myślicie, długo się nabiegałam. Otóż nie. I to bynajmniej ze względu na brak chęci. Już drugiego dnia źle stanęłam, doznałam koszmarnego bólu w okolicy kostki i wylądowałam u ortopedy.

Zapalenia ścięgna Achillesa

Diagnoza? Zapalenie ścięgna Achillesa. Lekarz stwierdził, że nadmiernie je przeciążyłam podczas biegu po twardej nawierzchni. Ze śmiechem na ustach starałam się wytłumaczyć, że to dopiero mój drugi bieg od wielu lat, jednak pan doktor wyjaśnił mi, że na taki stan rzeczy ma wpływ wiele wypadkowych, m. in.: nieprawidłowo dobrane obuwie sportowe, wady postawy i przebyte wcześniej urazy stopy – co by się w moim przypadku w stu procentach zgadzało, bowiem ubrałam zwykłe trampki, mam zdiagnozowaną skoliozę oraz niejednokrotnie miałam skręcony staw skokowy w tej nodze. Ponadto lekarz wytłumaczył mi, że na zapalenie ścięgna Achillesa może mieć również wpływ nieodpowiednie przygotowanie się do wysiłku fizycznego. To również się zgadzało, ponieważ z miejsca, pełna entuzjazmu przebiegłam 15 kilometrów na raz. Jednak pan doktor mnie pocieszył tłumacząc, że leczenie tego schorzenia jest dość proste, szybkie i raczej bezbolesne. Skierował mnie do fizjoterapeuty na masaże oraz zabiegi falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa Wrocław

Terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjną metodą leczenia zapalenia ścięgna Achillesa oraz wielu innych chorób, np. zapalenia stawu barkowego, bólu w okolicy pachwiny, zapalenia powięzi podeszwowej, czy zapalenia więzadła rzepki w kolanie. Co do zasady wykonuje się około 5 serii zabiegów w odstępach około 5 dni. Sam efekt terapii falą uderzeniową odczuwalny jest po około miesiącu po jej zakończeniu. Zabieg ten jest w ostatnich latach bardzo polecany ze względu na swoją dużą skuteczność działania, co i ja na swoim przykładzie mogę w pełni potwierdzić. Ma ona bardzo dobre działanie przeciwbólowe, zdecydowanie zimniejsza dolegliwości, a także silne działanie regeneracyjne na tkanki.

Ja już jestem po swojej serii zabiegów i szczerze wam polecam kochani, jeśli również zabraliście się ze zbyt dużym zapałem za sport i teraz cierpicie.