Jak wyglądała moja sesja ciążowa?

Byłam zdecydowana na sesję ciążową od tego samego dnia, w którym dowiedziałam się, że zostanę mamą. Wzięłam więc sprawy w swoje ręce i raptem kilka dni później miałam już zarezerwowany termin u znakomitego fotografa ciążowego na wiele miesięcy do przodu. Dlaczego tak szybko podjęłam decyzję? Otóż głównym powodem była opowieść mojej najlepszej przyjaciółki, która dalej, mimo że minęły dwa lata od urodzenia jej dziecka, żali się, że sesja brzuszkowa Jelenia Góra nie miała miejsca. Zastanawiacie się pewnie dlaczego. Otóż zdecydowała się na nią zbyr późno, bowiem była już w 8 miesiącu ciąży i żaden z fotografów brzuszkowych i w naszym mieście i w pobliskich, większych miastach nie miał już  miejsca. Stąd moja szybka reakcja i podjęcie działania.

Jak wybrać fotografa ciążowego?

Po pierwsze polecam obejrzeć portfolio danego artysty. Kiedy podejmujesz decyzję co do wyboru fotograf ciążowy Jelenia Góra sprawdź w jakim guście wykonuje on zdjęcia i czy Tobie ta estetyka odpowiada. Po drugie, ważna jest również atmosfera podczas wykonywania samych zdjęć. Poczytaj w internecie opinie o danym fotografie ciążowym. Ja przekonałam się doskonale i zaznaczam, że jest to bardzo ważny aspekt. Mam znakomite wspomnienia z przebiegu sesji zdjęciowej ciążowej, która odbyła się w miłej ciepłej i bezstresowej atmosferze. Sprawa trzecia – bardzo ważna dla nas kobiet – stylizacje do sesji zdjęciowej brzuszkowej. Część fotografów ciążowych zapewnia w cenie sesji gotowe suknie do wyboru, natomiast część fotografów nie dysponuje garderobą i ubrania musicie kochane wybrać sobie same z własnych. Ja zdecydowałam się skorzystać z bajkowych strojów, które zaoferował nasz fotograf ciążowy.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Przyjęło się, że zdjęcia powinny zostać zrobione kiedy brzuszek jest już bardzo widoczny i najlepiej się prezentuje, tj. w okolicach 7 – 8 miesiąca ciąży. Raczej nie polecałabym wykonania zdjęć ciążowych w 9 miesiącu, gdyż jest to już duże ryzyko, np. że dojdzie do urodzenia dzidziusia przed planowanym terminem, w którym ma odbyć się sesja ciążowa Jelenia Góra.

Ile czasu trwa sesja ciążowa?

Tak naprawdę to jest to silnie uzależnione od tego czy zdjęcia wykonywane są w studio fotograficznym czy w plenerze. Ja zawsze marzyłam o zdjęciach w plenerze, więc na takie też się zdecydowałam. Do dyspozycji miałam 2 stroje – balowe suknie, więc razem z czasem przebierania się to cała sesja potrwała około 2 godzin. Uzyskałam z tego czasu  10 wspaniałych, pamiątkowych kadrów. Wszystko było przez nas dużo wcześniej ustalone wraz z naszą panią fotograf dlatego też cała sesja przebiegła dość sprawnie. Starałam się też za bardzo nie rozgadywać i skupić się na pozowaniu, bo sama sesja była wykonywana w marcu, więc było bardzo chłodno.

Czy warto zrobić sesję ciążową?

Dla każdej z kobiet czas ciąży jest czasem bezwarunkowo wyjątkowym i magicznym. Ciężko mi uwierzyć, że któraś z Pań nie chciałaby wykonać sobie na pamiątkę tego typu zdjęć. Wiele z Was może martwić się, że przez ciążę będą wyglądały niekorzystnie, czy grubo, ale nic bardziej mylnego! Fotograf ciążowy zadba o to byście promieniały na tych zdjęciach. Jest to wspaniała pamiątka. To gdzie zostanie wykonana sesja, czy w domu, czy w plenerze, czy w studio nie ma znaczenia – każda sesja ciążowa ma w sobie tą wyjątkową magię i czar. My z mężem, po kilku latach od urodzenia naszej córeczki, dalej siadamy wspólnie oraz oglądamy te zdjęcia, powracając do pięknych wspomnień.