Studnie Jelenia Góra

Jesteś na etapie budowania własnego domu, a może rachunki za wodę w Twojej gminie poszybowały do góry i od kilku tygodni myślisz o posiadaniu studni. Studnie Jelenie Góra to przede wszystkim niezależność i niższe opłaty, ale warto zacząć od analizy wszystkich za i przeciw, aby mieć pełen obraz sytuacji.

Co zyskamy inwestując w studnie Jelenia Góra?

Korzyści jakie daje nam posiadanie własnej studni:

 • Samowystarczalność – Własne niezależne ujście wody daje nam pełen komfort, zarówno pod kątem ciągłego zaopatrzenia jak i samej jakości wody. Prywatna studnia może również stanowić alternatywne rozwiązanie na wypadek np. awarii wodociągowej.
 • Gwarancja bezpieczeństwa – Brak szkodliwych substancji w wodzie, którą spożywany. Mamy całkowitą pewność, że jest ona najlepszej jakości i nie stanowi żadnego ryzyka.
 • Znaczna oszczędność – Drobne opłaty w stosunku do wody pobieranej z wodociągów.
 • Równomierność – Nieprzerwane ciśnienie wody. W przypadku sieci wodociągowej trzeba mieć na uwadze nagłe spadki w dostarczaniu wody, np. w godzinach wieczornych.
 • Wydajność – Idealne rozwiązanie w sytuacji posiadania dużego ogrodu. Dysponując własną studnię nie tworzymy zbędnych kosztów mimo że zużywamy więcej wody.

Są to rzecz jasna jedynie przykłady korzyści wynikających z posiadania prywatnej studni. Jak w każdej rozpatrywanej inwestycji znajdziemy również jej wady. Tych jednak jest zaledwie kilka. Ograniczają się one w zasadzie do wysokich początkowych kosztów inwestycji oraz do uzyskania ewentualnych pozwoleń prawnych. Jak widzisz samych wad jest naprawdę mało, dobrze więc mieć na uwadze dużo większą ilość zalet i to nimi kierować się podczas decyzji o budowie studni. Z pewnością wszystkie korzyści wynagrodzą nam poniesienie wstępnych wydatków.

Studnie głębinowe Jelenia Góra

Zastanawiasz się na studnią głębinową, ale nie wiesz z czym wiąże się budowa takiego obiektu? Poniżej w kilku zdania przedstawiamy jakie są etapy wiercenia studni głębinowych.

Studnie głębinowe Jelenia Góra to nic innego jak pionowe wydobywanie wód podziemnych przy pomocy odwiertu, sięgającego do odpowiedniej warstwy wodonośnej. Pobór wody z tego typu studni następuje przy użyciu specjalnej pompy głębinowej.

Jak zatem wygląda wybudowanie takiej studni?

 1. Wyszukanie najlepszego miejsca pod budowę studni
 2. Zrobienie właściwego odwiertu
 3. Dotarcie do właściwej warstwy wodonośnej
 4. Zabudowanie odwiertu przeznaczonymi do tego celu rurami studziennymi
 5. Uszczelnienie żwirem filtracyjnym luki pomiędzy ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby odizolować wody gruntowe
 6. Kompletne osłonięcie stworzonego odwiertu
 7. Wstępne pompowanie, aż do osiągnięcia krystalicznie czystej wody
 8. Sprawdzenie wydajności studni a także jej głębokości
 9. Wybranie najbardziej dogodnej pompy głębinowej
 10. Zespolenie całej instalacji wraz z wybranym budynkiem

Poznaliśmy już ogólne korzyści posiadania własnej studni. Wiemy też jak w skrócie wygląda proces powstawania studni głębinowe Jelenia Góra. Teraz pozostaje nam wybór wykonawcy, kilka dni realizacji i będziemy mogli cieszyć się czystą, pyszną i tanią wodą głębinową.