Fala uderzeniowa to nowoczesna metoda leczenia

Fala uderzeniowa, czy zdarzyło Ci się zastanawiać nad tym zagadnieniem? Jeżeli jest Ci całkowicie obce, to za chwilę wszystko Ci objaśnię. Zacznijmy od tego co to jest fala uderzeniowa.

W jaki sposób działa fala uderzeniowa?

Jest to metoda, która zajmuje się leczeniem pacjentów z dolegliwościami takimi jak stany bólowe układu mięśniowo-szkieletowego. Metoda ta jest niezmiernie skuteczna i bezpieczna dla chorych. Przy jej wykorzystaniu używa się fali uderzeniowej o wyjątkowo wysokim ciśnieniu, transmitowanej przez specjalistyczne urządzenie. Zabieg trwa orientacyjnie pół godziny i już po kilku zabiegach zauważalne są pierwsze pozytywne wyniki.

Fala uderzeniowa Wrocław ma mnóstwo możliwości, a jedną z nich jest działanie przeciwbólowe. Nadto leczenie falą ułatwia zniszczenie powstałych zwapnień i zwalczanie ostróg piętowych. Z pewnością wiele osób wybiera ten zabieg myśląc o profilaktyce, dlatego że fala umożliwia regenerację tkanek poprzez mikrouszkodzenia i przyspiesza usuwanie toksyn. Terapia ta poza tym zmniejsza napięcie mięśni, co ogranicza stany bólowe i daje działanie relaksacyjne.

Dla jakiego pacjenta odpowiednia jest fala uderzeniowa?

Kuracja działa bardzo szybko i ma szerokie wykorzystanie, w związku z tym tego typu uzdrawianie wybierane jest przez medycynę sportową. Najczęściej wykorzystuje się falę uderzeniową na choroby związane z tkanką łączną, ale znajduje ona podobnie swoje zastosowanie w zaburzeniach kości.

Należałoby podkreślić, że leczenie falą nie we wszystkich przypadkach będzie właściwe. W związku z tym przed rozpoczęciem kuracji, należy przeprowadzić z pacjentem wywiad. Nie mogą z niej korzystać chociażby osoby chore na osteoporozę lub ciężarne kobiety.

Gdzie wykonywany jest zabieg?

Leczenie falą uderzeniową przeprowadza doświadczony fizjoterapeuta. Jest on odpowiednio wykształconą w tym celu osobą, która spełnia wszystkie wymogi. Fizjoterapeuta dla każdego chorego dobierze odpowiednią drogę leczenia, a terapia przez cały przebieg będzie mieć indywidualny tok. Jest to niewątpliwie duży plus tej kuracji.

Kolejną zaletą terapii falą uderzeniową jest brak występowania jakichkolwiek skutków niepożądanych, gdyż metoda ta jest całkowicie nieinwazyjna. Masz już świadomość tego czym jest fala uderzeniowa i gdzie ją znaleźć. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami na ten temat, poszukaj najlepszego fizjoterapeuty w swoim otoczeniu. Jedynie specjalista z odpowiednią wiedzą pomoże zminimalizować skutki Twojej choroby i wrócić do zdrowia.

Jeżeli zainteresowała Cię ta tematyka, to zapraszam do innego mojego artykułu o fali uderzeniowej.